1. آیا فقط مدیتیشن و حضور در لحظه برای حل تمام مشکلات درونی و بیرونی کافیست ؟


اگر کسی اصرار داشته باشد فقط یک شاه کلید دریافت کند که تمامی مشکلات درونی و بیرونی را حل میکند، مدیتیشن و تمرین حضور در لحظه و بی فکری را به او معرفی میشود. با این وجود آیا فقط مدیتیشن به تنهایی، سریعترین و بهترین راه رشد برای یک فرد نرمال در جامعه است ؟ تجربه نشان میدهد که پاسخ منفی است.

بیشتر بخوانید آیا فقط مدیتیشن و حضور در لحظه برای حل تمام مشکلات درونی و بیرونی کافیست ؟

2. برای تحولات بزرگتر در سال جدید، ساکن تر، ناظر تر و ساکت تر شوید


خیلیها سوال کردند که برای سال جدید، چطور میشود سریعتر از همیشه مراحل رشد در تمام ابعاد را طی کرد ؟ پاسخ، همان اصل اساسی یعنی افزایش هوشیاری است. البته اینبار، جدیتر و پیوسته تر از همیشه !

بیشتر بخوانید برای تحولات بزرگتر در سال جدید، ساکن تر، ناظر تر و ساکت تر شوید

3. تمرین قصد پیوسته حین دست زدن به دیوار، برای پرورش قدرت اثر گذاری ذهن انسان بر جهان فیزیکی و رویدادها


سوال شده بود که چگونه میتوان قدرت اثر گذاری ذهن بر ماده را از درون پرورش داد. در این مقاله تمرینی گفته میشود که انجام منظم آن، بخش مرتبط با اثر گذاری متافیزیکی بر جهان فیزیکی در ذهنتان را پرورش میدهد.

بیشتر بخوانید تمرین قصد پیوسته حین دست زدن به دیوار، برای پرورش قدرت اثر گذاری ذهن انسان بر جهان فیزیکی و رویدادها

4. عمیق ترین چیزی که در مدیتیشن باید به آن پی ببرید


خیلی ها ممکن است زمان زیادی را برای مدیتیشن کردن صرف کنند اما در عمل حتی پس از سالها، هیچ کدام از نتایجی که مد نظر است را کسب نکنند. این مقاله عمیق ترین نکته درباره مدیتیشن را به شما میگوید که با شنیدن آن، قطعا خواهید توانست خیلی زود به عمق مدیتیشن دست پیدا کنید و به بیراهه نروید.

بیشتر بخوانید عمیق ترین چیزی که در مدیتیشن باید به آن پی ببرید

5. آیا مدیتیشن با دین و مذهب در تضاد است ؟!


افرادی که عمیقاً با مدیتیشن آشنا هستند و درباره آن اطلاع کافی دارند، هرگز تضادی بین مذهب و مدیتیشن نمیبینند و اگر کسی به آنها بگوید که مدیتیشن با مذهب تضاد دارد، کاملا خنده شان میگیرد، زیرا آگاهند که دقیقا عکس این مساله در جریان است ! با این وجود کسانیکه شناخت ناقص وفقط در حد شنیده های خود، از مدیتیشن داشته اند، با چنین سوالی در ذهن خود مواجه میشوند. اما آیا به راستی مذاهب و ادیان، با مدیتیشن در تضاد هستند !؟ یا دقیقا عکس این در جریان است !؟

بیشتر بخوانید آیا مدیتیشن با دین و مذهب در تضاد است ؟!

7. پرسش هایی بسیار رایج درباره مدیتیشن که برای دریافت پاسخ آنها کنجکاو هستید


احتمالا تاکید های مکرر قدرت نامحدود بر اهمیت مدیتیشن در مسیر رشد را شنیده اید و مدیتیشن را آغاز کرده اید. اما همین اکنون باید از شما پرسید آیا مدیتیشن را به شکل صحیح انجام میدهید ؟ نشانه های اینکه مدیتیشن را غلط انجام میدهید چیست ؟

بیشتر بخوانید پرسش هایی بسیار رایج درباره مدیتیشن که برای دریافت پاسخ آنها کنجکاو هستید

8. تکنیک مدیتیشن برچسب زنی، برای افزایش سرعت رشد و قدرت درونی


در این مقاله یک تکنیک مدیتیشن به شما معرفی میشود که انجام منظم و حتی مداوم آن شیب رشد شما را به شدت افزایش میدهد. اگر این تمرین را بصورت منظم انجام دهید، به سرعت زندگی خود را به گونه ای که حتی تصورش را نمیکنید، تغییر خواهید داد.

بیشتر بخوانید تکنیک مدیتیشن برچسب زنی، برای افزایش سرعت رشد و قدرت درونی

9. چطور به سرعت انرژی خود را مجددا بدست آورید ؟


در برخی روزها ممکن است کم خوابیده باشید، فعالیت بدنی سنگینی انجام داده باشید یا به هر دلیلی، احساس کنید انرژی کافی را برای ادامه روز ندارید. در این شرایط، چطور میتوان به سرعت انرژی خود را مجددا به دست آورد ؟

بیشتر بخوانید چطور به سرعت انرژی خود را مجددا بدست آورید ؟

12. چرا باید مدیتیشن را در برنامه زندگی خود قرار دهید ؟


به مدت ده دقیقه ، در جایی به صورت ریلکس بنشینید. در میانشلوغی زندگی خود، لحظه ای صبر کنید و همه چیز را ، همه افکار را، هم اکنون، متوقف کنید، نفسی عمیق بکشید. ذهن خود را خالی و متمرکز کنید و به هیچ چیز ! هیچ چیز ! فکر نکنید. حال آگاه شوید از وجود خودتان. از وجودی که در حال حاضر، درحال خواندن این جملات است. روی تک تک کلمات متمرکز شوید، صدای کلمات در ذهنتان را نظاره گر شوید، گویی صدایی در ذهن شما درحال خواندن این کلمات است. آیا این صدا، شمایید ؟ اگر فکر میکنید بله،پس کسی که میشنود کیست ؟

متنی که خواندید، نوعی مدیتیشن است که شما را مجبور میکند از افکار و فرآیند های فکری خود آگاه شوید و همچنین، بین خود، و صداها و حرفهای درون خود و احساسات، تمایز قائل شوید. اگر آنرا بصورت روزانه و منظم و فقط برای ده دقیقه در برنامه خود قرار دهید، اثرات خارق العاده آنرا دریافت خواهید کرد. در این مقاله به بررسی مدیتیشن و مزایای آن خواهیم پرداخت تا زین پس، این تمرین خارق العاده را به بخش بسیار مهمی از برنامه روزمره خود تبدیل نمایید.
بیشتر بخوانید چرا باید مدیتیشن را در برنامه زندگی خود قرار دهید ؟

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی