1. فضای مجازی چگونه حال شما را تخریب میکند ؟


هرچند حضور شبکه های مجازی نعمت ارزشمندی است، با این وجود بسیاری از افراد از اثرات منفی بزرگ شبکه های مجازی روی زندگی خود آگاه نیستند.

ذهن شما دائما در حال پردازش اطلاعات ورودی است و هرگاه داده کوچکی توسط ذهن، بصورت منفی تفسیر شود، احساس منفی را تجربه خواهید کرد.

بیشتر بخوانید فضای مجازی چگونه حال شما را تخریب میکند ؟

3. چرا تلگرام و شبکه های مجازی اعتیاد آور هستند ؟


روزانه، میلیونها انسان زمان خود را برای چک کردن حساب کاربری تلگرام یا سایر شبکه های مجازی خود میگذرانند. ساعتها منتظر میمانند و به چک کردن پروفایل خود یا دیگران میپردازند.

از این مهمتر، چک کردن های اعتیاد گونه ای است که احتمالا برای شما رخ داده است. مثلا به نوشته Online پروفایل تلگرام شخصی خیره میشوید و منتظر میمانید تا به : typing… تغییر پیدا کند! جالبتر اینکه حتی دانستن اینکه شما به چنین چیزی اعتیاد دارید هم، کمکی به انجام ندادن این کار و از بین رفتن این اعتیاد نخواهد کرد ! بله، ذهن شما درحال کنترل شدن توسط ذهن نوابغ و طراحان این فضاهای مجازیست !

اما علت روانشناسی این اعتیاد چیست ؟ حین طراحی و ساخت این فضاهای مجازی، چه استراتژی لحاظ شده است که مصرف آنها اینقدر اعتیاد آور است ؟

بیشتر بخوانید چرا تلگرام و شبکه های مجازی اعتیاد آور هستند ؟

4. تاثیر تلگرام و چت کردن بر رابطه عشقی ، چرا چت کردن قطعا رابطه شما را نابود خواهد کرد ؟


در این مقاله قصد داریم به بررسی مساله بسیار مهمی بپردازیم که عدم آگاهی به آن میتواند یک رابطه عشقی را، بدون اینکه به آن آگاه باشید، تماما نابود کند.

آیا میدانید چت کردن و ارتباط مجازی میتواند رابطه عشقی شما را تخریب کند ؟

آیا میدانید ارتباط بصورت مجازی با کسی که دوستش دارید، میتواند تنها علت تخریب رابطه شما در بلند مدت باشد ؟

آیا میدانید ارتباط مجازی زیاد، علت اصلی بسیاری از طلاقها و جدایی های موجود در سطح جهان است ؟

بیشتر بخوانید تاثیر تلگرام و چت کردن بر رابطه عشقی ، چرا چت کردن قطعا رابطه شما را نابود خواهد کرد ؟

5. چرا بازی Pokemon GO اینقدر مشهور شد و از این مساله ، چه چیزی را میتوانید یاد بگیرید ؟


چه چیزی درباره این بازی اینقدر ویژه است که همه جذب آن شده اند ؟

چرا مردم پوکمون را دوست دارند ؟

چه چیزی از ایده ی موجودات عجیب غریبی که مردم میتوانند آنها را از اطراف جمع آوری کنند اینقدر جالب است که اینقدر سود آوری داشته است ؟

بیشتر بخوانید چرا بازی Pokemon GO اینقدر مشهور شد و از این مساله ، چه چیزی را میتوانید یاد بگیرید ؟

6. چرا مردم برخی چیزها را بصورت آنلاین به اشتراک میگذارند یا لایک میکنند ؟چرا برخی جکها یا پستها به نظرتان خنده دار تر است ؟


 چرا مردم برخی چیزها را بصورت آنلاین به اشتراک میگذارند ؟ چرا افراد از برخی چیزها خوششان می آید ؟ چرا شخصی از مطلبی خوشش می آید درحالی که دوستش از آن مطلب خوشش نمی آید ؟با خواندن این مقاله متوجه شوید که علت روانشناسی پشت این مساله چیست .

بیشتر بخوانید چرا مردم برخی چیزها را بصورت آنلاین به اشتراک میگذارند یا لایک میکنند ؟چرا برخی جکها یا پستها به نظرتان خنده دار تر است ؟

7. چرا اینستاگرام موفق است ؟ درسهای مهمی که میتوانید از اینستاگرام بگیرید !


اینستاگرام سیستمی بر اساس تصویر است که این روزها طرفداران بسیاری دارد.اینستاگرام،تویتر تصویر هاست.به مردم اجازه میدهد که عکسهایشان را ارسال کرده ، دنبال کننده داشته و یا اینکه عکسهای دیگران را دنبال کنند.

اینستاگرام،یکی از موفق ترین ایده های آغاز شده است که ساعاتی پس از انتشار برنامه ، استقبال زیادی از آن شد.حال سوال این است.چرا اینستاگرام،به این سرعت معروف شد ؟

برای راه اندازی یک ایده مناسب،باید دقت داشته باشید که آن ایده،باید یک نیاز روانشناسی تامین نشده را برای مردم تامین کند.

درحالی که اینستاگرام ، استفاده های کاربردی بسیاری دارد،هنوز دلیل اصلی اینکه موفق شده است ، این است که دو مورد از مهم ترین نیازها را هدف گرفته است.1. نیاز به خودنمایی 2. نیاز به مهم و خاص بودن

بیشتر بخوانید چرا اینستاگرام موفق است ؟ درسهای مهمی که میتوانید از اینستاگرام بگیرید !

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی