1. وقتی از قدرت نامحدود سوال میشود که “چه کار کنم تا فلان بخش زندگی ام فلان شود !؟”


هستند عزیزانی که مکررا و مضطرب، به قدرت نامحدود پیام میدهند و سوالاتی از جمله : “چه کار کنم  تا فلان اتفاق بیفتد و فلان بخش از زندگی ام درست بشود ؟!” را مطرح میسازند. اما چرا این نگرش به ایجاد تغییر(یعنی انجام یک کار، تا رخ دادن یک وضعیت جدید)، بسیار سطحی انگارانه است !؟

بیشتر بخوانید وقتی از قدرت نامحدود سوال میشود که “چه کار کنم تا فلان بخش زندگی ام فلان شود !؟”

2. آیا ناخودآگاه زمان دقیق را در هر لحظه میداند ؟


ضمیر ناخودآگاه شما 24 ساعته بیدار و هوشیار است(مقاله مقایسه خود آگاه و ناخودآگاه). این بدین معناست که چه در زمانی که بیدار هستید و چه در زمانی که در خواب هستید، ناخودآگاه هوشیار است و همه چیز را در نظر دارد. اما آیا ناخودآگاه ساعت دقیق را نیز میداند !؟

بیشتر بخوانید آیا ناخودآگاه زمان دقیق را در هر لحظه میداند ؟

3. رابطه اراده و مقاومت ضمیر ناخودآگاه، با دم شیر بازی نکنید !


در مقالات دیگری که در مورد اهمیت قدرت اراده نوشته شد، گفتم که اگر اراده پولادین داشته باشید و بتوانید چیزی را اراده کنید و پای آن بمانید، خوب است ! اما از آن بهتر هم وجود دارد !

در این مقاله، رابطه میان شدت اراده و مقاومت ناخودآگاه را یاد خواهید گرفت تا بتوانید با یک ترفند، مقاومت ناخودآگاه خود را حین تصمیم گیری برای ایجاد تغییر دور بزنید.

بیشتر بخوانید رابطه اراده و مقاومت ضمیر ناخودآگاه، با دم شیر بازی نکنید !

5. چطور بدون داشتن یک اراده قوی، اراده قوی داشته باشید !؟


” اگر اراده خود را قوی کنید، تقریبا نیاز به یادگیری هیچ تکنیک یا روشی ندارید ! “

اراده مهمترین قابلیت انسان است که اگر روی آن کار کنید، عملا برای موفقیت، تقریبا نیازی به یادگیری هیچ تکنیک دیگری نخواهید داشت. تمرینهای رایج برای تقویت اراده، سخت هستند و در بسیاری از اوقات باید کارهایی را انجام دهید که بر خلاف میل شماست و اصلا تمایلی به آن ندارید. مثلا چندین ساعت بدون تکان خوردن به یک نقطه خیره شوید یا غذایی که دوست دارید را نخورید و بر خلاف میل خود عمل کنید. اما آیا ترفند ساده تر و سریعتری هم وجود دارد !؟

بیشتر بخوانید چطور بدون داشتن یک اراده قوی، اراده قوی داشته باشید !؟

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی